Spiritualita

Korok za krokom - podrobný návod


klikni na obrázok a zisti, kto je Mark Dzirasa ↑

Čo je spiritualita

Spiritualita (z lat. Spiritualisti, duchovný), slovensky duchovnosť, hebrejsky ruchanijut, znamená životnú prax, spôsob vnímania a osobného zaobchádzania s tým, čo človeka presahuje: s Bohom, s božským, s transcendenciou. Možno ju tiež definovať ako rozmer života, "v ktorom si uvedomujeme Božiu prítomnosť". Náboženská spiritualita je vnútorná, osobná stránka zbožnosti a náboženstva. Toľko Wikipédia.

 

Podľa Marka Dzirasu

K tomu 2 citácie Marka Dzirasu:

  1. "Udalosti, ľudí a situácie k sebe priťahujeme a privolávame jednoducho tým, kým sme".
  2. "Nechajte svoje srdce splanúť. Nechajte svoje srdce divoko rozbúšiť v rytme toho, čo milujete a všetko bude fungovať".

 "Keď neviem ako veci dopadnú, strážim svoje myšlienky, nepripúšťam žiadne pochybnosti a stále si udržujem neotrasiteľné presvedčenie, že sa veci sami zariadia tak ako sa majú zariadiť. Jednoducho som si istý, nielenže to nejako klapne, ale že to klapne perfektne. Už toľko ľudí v mojom živote označilo moje životné postoje za ľahkomyseľné, nezodpovedné a príliš bezstarostné... Ale nech hovorí kto chce čo chce, ja takto žijem, verím v zajtrajšok, verím, že mi radosť, otvorenosť k čomukoľvek a hlboká vďačnosť zametajú cesty a vyrovnávajú cestičky vopred".